Śliwowica

Czym tak naprawdę jest i jak powstaje wyjątkowa w smaku, najlepsza śliwowica?

Śliwowica jest alkoholem mocnym i czasem nazywa się ją jako brandy ze śliwek.  Produkowana jest nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy Wschodniej i Centralnej. Tradycje produkcji śliwowicy dotyczą Bułgarii, Chorwacji, Bośni, Słowacji, Słowenii, a także Austrii i Szwajcarii. Prawdziwa śliwowica powstaje, nikogo to pewnie nie zaskoczy – ze śliwek. Po wybraniu najlepszych gatunkowo śliwek najczęściej tak zwanych węgierek, owoce pozbawione pestek miażdży się, poddaje fermentacji, a w dalszej kolejności destylacji. Powstały alkohol  charakteryzuje się żółtawą barwą i intensywnym śliwkowym aromatem. Nasza wytwórnia opracowała własne receptury na produkcję najlepszej, wysokojakościowej śliwowicy. Oferta składa się z alkoholu na bazie wyłącznie wspomnianych owoców, jak i trunku z ciekawym dodatkiem.
Czytaj więcej

Ile procent ma śliwowica? Odpowiedź brzmi: to zależy. Śliwowica może mieć w sobie nawet 70% zawartości alkoholu. Tak naprawdę wiele zależy od konkretnego producenta. Warto jednak podkreślić, że tak mocne i intensywne w smaku alkohole dedykowane są raczej prawdziwym koneserom, miłośnikom smakowych trunków. Na ogół śliwowica posiada nieco mniejszą zawartość alkoholu, choć nadal wyższą niż klasyczna wódka. Pozostając tym samym w kategorii alkoholi wyjątkowo aromatycznych i mocnych.

Śliwowica – sklep i hurtownia, w której zamówisz nietuzinkową śliwowicę

Jako Toruńskie Wódki Gatunkowe oferujemy dwie, różne wersje śliwowicy. Nasze propozycje to kolejno Śliwowica Polska Muśnięta Wiśnią oraz Śliwowica Polska. Obydwie są polskimi trunkami gatunkowymi o złoto-bursztynowej barwie i wyjątkowej mocy. Śliwowica Polska ma moc na poziomie 55% zawartości alkoholu, natomiast Śliwowica Polska Muśnięta Wiśnią ma 47% . Zamknięte w numerowanych butelkach o pojemności 0,5l, stanowią alkohol wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Pierwsza wymieniona śliwowica powstaje z o destylatu śliwkowego, który uzupełniamy maceratem na wiśnie. To ciekawe połączenie pozwoliło uzyskać wyjątkową nutę smakową trunku. Śliwki w towarzystwie wiśni smakują bowiem nieco inaczej niż w wersji solo, ale bez wątpienia – nadal wybornie. Druga Śliwowica Polska ma charakter typowo kolekcjonerski, a produkowana jest, podobnie zresztą, jak poprzedniczka na bazie  destylatu śliwkowego.

Wskazane alkohole mają niesamowicie słodki posmak i są bardzo aromatyczne. Na ich wyjątkowość przekłada się nasze podejście do tego typu trunków. Wszystkie butelki z rozlewu pochodzą z limitowanej produkcji i mają indywidualne numery. Co więcej, jako wytwórnia kładąca nacisk na wysoką jakość produktów, korzystamy wyłącznie z własnych maceratów. Dajemy też wszystkim trunkom odpowiednio długi czas na zharmonizowanie aromatu i smaku.

Śliwowica – jak pić mocny, rozgrzewający trunek ze śliwek?

Alkohol ze śliwek najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej w zaciemnionym miejscu. Ze względu na aromat, gładkość i aksamitność trunku najczęściej śliwowicę pije się w kieliszkach bez jakichkolwiek dodatków. Jednak ze względu na jej wyjątkowo dużą moc, nie każdy taki sposób delektowania się alkoholem preferuje. Dla niektórych dobra śliwowica jest idealną „wkładką” do herbaty, zwłaszcza jesienią i zimą. Szybko rozgrzewa, a jej smak w połączeniu z gorącym napojem nieco łagodnieje. Pysznym koktajlem przygotowywanym na bazie śliwowicy jest Slivowitz Cocktail. Składniki takie, jak kostki lodu, śmietankę, zimną kawę i śliwowicę łączy się w shakerze i rozlewa do kieliszków koktajlowych.

Nalewka ze śliwek śliwowica pasuje również do niektórych, popularnych dań podawanych na ciepło. Między innymi do potraw typowej, polskiej kuchni z różnych części kraju, na przykład dziczyzny, bigosu, pasztetu albo wieprzowego mięsa duszonego i gotowanego. Najpewniej właśnie dlatego jest w naszej ojczyźnie tak popularna, lubiana i doceniana. Podawana podczas uroczystych kolacji, typowo polskich przyjęć czy spotkań towarzyskich – stanowi dla nich idealne uzupełnienie.

POLSKA MUŚNIĘTA WIŚNIĄ

POLSKA MUŚNIĘTA WIŚNIĄ

Śliwowica Polska to tradycyjny polski trunek gatunkowy produkowany z leżakowanego destylatu śliwkowego. W wersji muśniętej wiśnią dodatek maceratu na wiśnie, tworzy wyjątkową nutę smakową.

czytaj dalej
POLSKA

POLSKA

Tradycyjny polski trunek gatunkowy produkowany z leżakowanego destylatu śliwkowego, któremu zawdzięcza swój złoty kolor i wyjątkowy smak. Nietuzinkowy alkohol o charakterze kolekcjonerskim - każda butelka ma swój indywidualny numer.

czytaj dalej

Sprawdź nasze inne produkty!